Icon

Witamy na stronie

Parafii Matki Bożej Królowej Polski

w Edmonton, Alberta, Kanada

Latest News

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 

Najświętszej Trójcy   4 czerwca 2023

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, że szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej! 


W niedzielę 4 czerwca o godz. 10:30 odbędzie się w naszej parafii nabożeństwo dla członków Żywego Różańca. Członkowie naszych Róż Różańcowych otrzymają specjalne błogosławieństwo a każdy z nich dostanie tajemnicę różańca świętego na nadchodzący miesiąc. Prosimy osoby odpowiedzialne (zelatorów) o przypomnienie wszystkim członkom naszej różańcowej wspólnoty o tej uroczystości.

...

 

W niedzielę, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 11:15.

                                           
Czerwiec jest miesiącem szczególnie poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele w tym miesiącu codziennie pół godziny przed Mszą Świętą odprawiamy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych nabożeństwach, jest to szczególny czas, aby przypomnieć sobie i ponownie zobaczyć ogrom Bożej miłości, która wypływa z Bożego Serca.
Przyjdźmy do naszego Pana, pamiętając Jego słowa:
„Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we mnie, niech przyjdzie do mnie i pije, gdyż - jak zapowiedziało Pismo - strumienie wody żywej popłyną z mojego serca.” 

ŚWIĘCI TYGODNIA

5 VI – św. Bonifacy, biskup i męczennik
Założone przez nią zgromadzenie Misjonarz działający głównie na terenie obecnych Niemiec. Założył wiele placówek stałych, a także szereg klasztorów benedyktynów i benedyktynek. Mając 80 lat, po raz trzeci udał się na misje do Fryzji. Kiedy dotarł do miasta Dokkum, został napadnięty przez pogan i zamordowany.

6 VI – bł. Maria Karłowska, zakonnica
Działała wśród kobiet, które doznały nędzy materialnej i moralnej. W 1894 r. założyła Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, którego zawołanie brzmi: „Szukać i zbawiać to, co zginęło”. Zmarła w 1935 r.

8 VI – św. Jadwiga Królowa
Urodziła się w 1374 r. jako córka króla Węgier i Polski Ludwika Andegaweńskiego. Została królową Polski w wieku10 lat. Swoje szczęście oddała dla dobra ojczyzny, którą mogła uratować przez Unię z Litwą. Rozmodlona, wrażliwa na los ubogich królowa.

9 VI – św. Józef de Anchieta, prezbiter
Pozostawił po sobie sporo pism, ale przede wszystkim pamięć jako gorliwego misjonarza i cudotwórcy. Jest uważany za jednego z założycieli Kościoła w Brazylii.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE: 

10 czerwca w sobotę o godz. 10:00 odbędzie Msza Święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego Sobotniej Polskiej Szkoły im. Marii Chrzanowskiej. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do uczestnictwa w tej Eucharystii aby podziękować Bogu za opiekę i łaski otrzymane w mijającym roku szkolnym oraz prosić o błogosławieństwo Boże na nadchodzące wakacje. 

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dziś w Niedzielę 26 marca uroczyście rozpoczynamy dziewięciomiesięczną nowennę podczas każdej Mszy Św.Pamiętajmy w modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, aby życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy nieuleczalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione.

Poniżej modlitwa, którą osoby podejmujące się duchowej adopcji zobowiązują się odmawiać każdego dnia wraz z 10-tką różańca świętego:

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, 
Maryi, która urodziła Cię z miłością, 
oraz za wstawiennictwem św. Józefa, 
człowieka zawierzenia, który opiekował 
się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji 
tego nienarodzonego dziecka, które duchowo 
adoptowałem, a które znajduje się w 
niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, 
daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje 
dziecko pozostawili przy życiu, które 
Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Po 9-ciu miesiącach wytrwałej modlitwy możemy mieć pewność, że przyczyniliśmy się do uratowania jednego, konkretnego życia dziecka.